Важлива інформація

Все про ритуальні послуги
віж ЕКОНОМ ДО VIP-похорон
Правила погребения тела у татар
Правила поховання тіла у Татар

У кожного народу свої звичаї і традиції поховання небіжчика. Татари сповідують іслам, а значить, обряд похорону у татар проходить за мусульманськими звичаями. У цьому заході бере участь не тільки сім’я небіжчика, а й близькі родичі і сусіди. У кожного з них є своя роль при організації проводів людини в останню путь.
(більше…)

Батьківські суботи в 2021 році

У православ’ї дуже трепетно ставляться до пам’яті покійних. Люди не тільки бережуть пам’ять про близьких, які покинули цей світ, а й регулярно замовляють молебні і панахиди. Родичі відвідують кладовища, стежать за оздобленням могил. Тому в православ’ї виділено вісім особливих днів, коли віруючі можуть помолитися про душі покійних родичів і близьких людей. Поминальні суботи – перехідні дати, в зв’язку з чим поминальні дні проводять в різні числа щорічно.

(більше…)

Примет и поверий о кладбище
Прикмети на кладовищі

У культурі багатьох народів існує велика кількість прикмет і повір’їв про кладовище. Досвід, накопичений поколіннями, передає інформацію, які ритуали не варто ігнорувати при відвідуванні могил покійних. А яка поведінка призведе до негативних наслідків.
(більше…)

Ритуальные обряды в разных странах мира
Ритуальні обряди в різних країнах світу

Ритуальні обряди в різних релігіях хоч і мають одну суть: упокоєння душі померлого і її підготовка в останню путь, але виконується за допомогою різних процедур і церемоній.
(більше…)

поминальный календарь
Батьківські суботи 2020

Пам’ять про покійних рідних постійно живе в серцях близьких. Для особливого збереження пам’яті про померлих в календарі православних свят є спеціальні дні, в які церковнослужителі рекомендують молитися про покійних.

Батьківські дні або поминальні суботи так називаються з давніх часів, коли тільки з’явилася традиція в храмах чинити молитви за спочилих християн. Також традиція рекомендує відвідувати кладовища. За назвою «батьківська» зрозуміло, що спершу люди поминають померлих батька і матір, а також згадують у молитві і про інших родичів, близьких і друзів.

(більше…)

Похоронные обряды славян
Обряд поховання: традиції

Обряд поховання має специфічні особливості в кожній релігії. Вони можуть по-різному сприйматися народами всього світу. Всі знають, що рано чи пізно смерть наздоганяє кожну людину. Коли гине близький – це найстрашніша трагедія. Можуть залишатися тільки спогади, які не зітре час. Потрібно знати кожній людині, що таке похоронні обряди світу.

(більше…)

Чому поминають саме на 9 і 40 днів після смерті?

Сьогодні язичницькі вірування наших предків простежуються в християнських обрядах. З глибини століть дійшли до нас суворі правила. До них можна віднести: небіжчика потрібно виносити з дому тільки вперед ногами, в труну обов’язково кладуть його улюблені предмети. Обов’язковим ритуалом є поминання небіжчика їжею в певні дні і відвідування могили. Православні християни дотримуються церковних канонів. Особливо це відноситься до ритуалів поминок на 9-ий, 40-ий день і на річницю смерті. Рідні допомагають душі Близького знайти спокій і Царство Небесне.
(більше…)

Родительские субботы 2019
Батьківські суботи в 2019 році

Батьківські суботи в православ’ї створені спеціально для того, щоб зберігати пам’ять про померлих. Шанувати пам’ять повинні в першу чергу найближчі родичі покійного, але у вселенські поминальні суботи молитися потрібно про всіх померлих.

(більше…)

Как хоронят в разных странах мира
Як ховають у різних країнах світу

Обряд поховання покійного довгий час залишався однією з найбільш консервативних сфер, але сучасні реалії вносять корективи і в цю частину людського буття. Дотримання старих традицій на новий лад породило прагматичні, часом складні для розуміння процеси. Цікаво, як ховають в різних країнах світу і чим відрізняються ритуальні обряди.

(більше…)

Букет фиалок на похороны
Квіти для похорону. Які квіти несуть на похорон
Для жителів України та інших слов’янських країн прийнято приносити на місце поховання людини тільки парне число кольорів. Для християн парні числа означають спокій, умиротворення і смерть. Що стосовно парного числа, то вони означають, навпаки, рух тільки вперед. Для людей, які загинули в місцях бойових дій було прийнято приносити дві квіточки – один покладався мертвому людині – другий Господу Богу. Таким чином були сформовані культурні особливості наших предків, які використовуються й донині.
(більше…)