У православ’ї дуже трепетно ставляться до пам’яті покійних. Люди не тільки бережуть пам’ять про близьких, які покинули цей світ, а й регулярно замовляють молебні і панахиди. Родичі відвідують кладовища, стежать за оздобленням могил. Тому в православ’ї виділено вісім особливих днів, коли віруючі можуть помолитися про душі покійних родичів і близьких людей. Поминальні суботи – перехідні дати, в зв’язку з чим поминальні дні проводять в різні числа щорічно.
У культурі багатьох народів існує велика кількість прикмет і повір’їв про кладовище. Досвід, накопичений поколіннями, передає інформацію, які ритуали не варто ігнорувати при відвідуванні могил покійних. А яка поведінка призведе до негативних наслідків.
(більше…)
Ритуальні обряди в різних релігіях хоч і мають одну суть: упокоєння душі померлого і її підготовка в останню путь, але виконується за допомогою різних процедур і церемоній.
(більше…)
Пам’ять про покійних рідних постійно живе в серцях близьких. Для особливого збереження пам’яті про померлих в календарі православних свят є спеціальні дні, в які церковнослужителі рекомендують молитися про покійних.
Батьківські дні або поминальні суботи так називаються з давніх часів, коли тільки з’явилася традиція в храмах чинити молитви за спочилих християн. Також традиція рекомендує відвідувати кладовища. За назвою «батьківська» зрозуміло, що спершу люди поминають померлих батька і матір, а також згадують у молитві і про інших родичів, близьких і друзів.
Обряд поховання має специфічні особливості в кожній релігії. Вони можуть по-різному сприйматися народами всього світу. Всі знають, що рано чи пізно смерть наздоганяє кожну людину. Коли гине близький – це найстрашніша трагедія. Можуть залишатися тільки спогади, які не зітре час. Потрібно знати кожній людині, що таке похоронні обряди світу.
Сьогодні язичницькі вірування наших предків простежуються в християнських обрядах. З глибини століть дійшли до нас суворі правила. До них можна віднести: небіжчика потрібно виносити з дому тільки вперед ногами, в труну обов’язково кладуть його улюблені предмети. Обов’язковим ритуалом є поминання небіжчика їжею в певні дні і відвідування могили. Православні християни дотримуються церковних канонів. Особливо це відноситься до ритуалів поминок на 9-ий, 40-ий день і на річницю смерті. Рідні допомагають душі Близького знайти спокій і Царство Небесне.
(більше…)
Батьківські суботи в православ’ї створені спеціально для того, щоб зберігати пам’ять про померлих. Шанувати пам’ять повинні в першу чергу найближчі родичі покійного, але у вселенські поминальні суботи молитися потрібно про всіх померлих.
Обряд поховання покійного довгий час залишався однією з найбільш консервативних сфер, але сучасні реалії вносять корективи і в цю частину людського буття. Дотримання старих традицій на новий лад породило прагматичні, часом складні для розуміння процеси. Цікаво, як ховають в різних країнах світу і чим відрізняються ритуальні обряди.
(більше…)
(більше…)