



Прикмети на кладовищі
У культурі багатьох народів існує велика кількість прикмет і повір’їв про кладовище. Досвід, накопичений поколіннями, передає інформацію, які ритуали не варто ігнорувати при відвідуванні могил покійних. А яка поведінка призведе до негативних наслідків.
Зміст:
- Як зайти на кладовище?
- прикмети про похорон
- Як піти з кладовища і не накликати біду?
- Загальні повір’я та обряди
Як зайти на кладовище?
Вважається, що якщо зайти в ворота кладовища зі стиснутими долонями, то можна залишити удачу серед могил. Не стискайте руки в кулаки, Відкриті долоні показують ваші наміри. Якщо в руці є сумка або пакет, перекиньте її на зап’ясті або плече, звільнивши долоню.
Відвідуйте цвинтар в першій половині дня, у вечірній час відвідувач турбує душі померлих людей своєю присутністю. Пам’ятайте, відвідування з похоронної процесією – центральні ворота, бічні ворота – для інших цілей. Виходити з кладовища потрібно тим же шляхом, що заходили.
Прикмети про похорон
Багато цікавих повір’їв, пов’язаних з похоронами, знаючи їх, можна уникнути неприємних сюрпризів майбутнього.
Вузька могила, в яку не поміщається труну, означає, земля відмовляється приймати померлого – на ньому занадто багато гріхів або незакінчені справи. Ймовірно, що небіжчик потягне за собою когось із рідні.
Обвалюється земля по краях могили свідчить про наступну смерть з сім’ї померлої людини. Якщо земля падає з південного краю, чекайте смерті серед родичів чоловічої статі, а з північного боку-помре жінка.
Щоб душа покійного не поверталася назад, всім членам його сім’ї слід кинути в могилу по жмені землі. Цей же ритуал позбавляє від страхів перед мертвим.
Як піти з кладовища і не накликати біду?
Є певні ритуали, які прийшли до нас зі старих часів. Не дотримуючись цих правил, можна накликати хвороби і неприємності.
Йдучи з місця поховання, не слід обертатися у воротах. Жест, що виражає жаль, кличе за собою душі, тим самим накликаючи біду на подивилася назад людини.
Після виходу з кладовища потрібно умити, заздалегідь припасеною водою, обличчя і руки. Не радять набирати воду в місцях поховань, ця вода несе в собі поганий енергетичний заряд. Перш ніж заходити в будинок переконайтеся, що ви не принесли на підошвах цвинтарної землі. Занісши її в житло, людина заносить хвороби і проблеми.
Загальні повір’я та обряди
Не всі прикмети, пов’язані з цвинтарем, несуть в собі негативну інформацію, незважаючи на важку енергетику місця.
Цікаві факти і прикмети:
- Цвинтарна земля. Є цікаве повір’я, що якщо набрати землі з семи різних могил, то можна позбавити від страху дитини. Якщо змішати землю з золою, то вона піде для поганих цілей.
- Погода-на кладовищі пішов дощ, під час похорону. Значить, людина була хороша, природа оплакує його разом з рідними.
- ворони біля могил-потойбічні провідники душ. Птахи зібралися і голосно кричать-чекай зміни погоди в гіршу сторону, на короткий термін.
- Птахи. Людина прийшла відвідати померлого і побачив птаха біля могили – його чекають зміни на краще, підвищення по службі.
- Кішки на кладовищі. Чорна кішка, що гуляє серед могил – це відьма прийшла на прогулянку. Білі коти-душі праведників, що несуть добрі вісті.
- На похованнях грішних людей ростуть нехороші трави, над тілами праведних хороші рослини.
Пам’ятайте, що речі з кладовища забирати не можна, а предмет, який опинився на землі, залишається небіжчикам. Впавши на кладовище, слід піти не затримуючись. По приходу додому робиться обмивання святою водою. Гнати і бити тварин, які опинилися на цвинтарі, не варто, краще відвернути їжею і відійти. Також варто вчинити з тваринами, які прибилися до похоронної процесії.
Перебуваючи на кладовищі, слід проявляти такт і повагу в місця, де покояться наші рідні та предки. Ритуали, важлива частина традицій кожного народу.
Телефонуйте цілодобово!
+38 (044) 466-7868 +38 (067) 767-7788 +38 (063) 943-8833