Важлива інформація

Все про ритуальні послуги
віж ЕКОНОМ ДО VIP-похорон
Правила погребения тела у татар
Правила поховання тіла у Татар: чим відрізняються для жінок і для чоловіків?
Батьківські суботи. Таблиця поминальних субот у 2021 році. Православний календар
поминальный календарь
Православний календар поминальних днів (2020 рік). Таблиця поминальних субот. Православні поминальні дні в 2020 році.
Прорахунок поминальних днів

*Першим днем вважається день смерті

Жовтень 22, 2020

Ритуальні обряди в різних країнах світу

Ритуальні обряди в різних релігіях хоч і мають одну суть: упокоєння душі померлого і її підготовка в останню путь, але виконується за допомогою різних процедур і церемоній.

Зміст:

Похорони в православ’ї

Православ’я-найпоширеніша Релігія в Україні. Більшість людей сповідують її на території країни. Якими правилами віруючі дотримуються при проведенні похоронних обрядів?

Перше, що необхідно зробити це зробити обмивання, так душа постане перед Богом незаплямованою і непорочною. Потім йде одягання в чистий одяг, положення в труну, в схрещених руках повинен знаходитися портрет святого або хрест. Слідом за цим відспівують подію в храмі і закінчують заупокійною літією – службою за часом коротше панахиди. Тільки після цього відбувається поховання. Священик посипає саван землею, могильники закривають кришку, а священнослужитель поливає труну єлеєм і кидає зерна пшениці з попелом. Потім кожен присутній кидає жменьку землі. Все це символізує воскресіння, як зерно проростає в грунті, так і людина відроджується знову. На останньому етапі споруджують хрест у сповідання віри в Господа.

 похорони в православ'ї

Похорон в католицизмі

Католицькі похорони відрізняються від православних. Ритуальний обряд проводиться під урочисту музику, серед людей, одягнених в темний одяг. Саме тіло покійного також має бути в чорному, без прикрас, залишити можна тільки обручку.
Для організації панахиди запрошуються церемоніймейстери, зазвичай це друзі або близькі покійного. Після Літургії шість-вісім чоловік, не пов’язані кровною спорідненістю з померлим, несуть нагороди покійного, якщо вони були, і кришку труни, після закривають його і ставлять на постамент. Зазвичай усипальницю прикрашають квітами або мереживним покривалом, якщо покійною була жінка, а в разі смерті військовослужбовця покривають державним прапором.
Для тих, хто хоче провести похорон більш спокійно, дозволено не ходити в храм, а розташуватися вдома, тоді запрошуються тільки близькі друзі і родичі, які після прощання направляються на кладовище.

 похорон в католицизмі

Похорони в мусульманстві

Мусульмани готуються до смерті ще за життя, тому похоронні ритуали починають виконуватися до відходу людини, щоб з легким серцем його відпустити. Для цього запрошують імама, який читає молитви. Після вже покійного готують до зустрічі з Аллахом. Чоловіки омивають чоловіків, жінки-жінок. Всі частини тіла миють по черзі, з особливою ретельністю. Потім босих людей, одягнених в просту сорочку, загортають в білі полотна тканини.
Похорон обов’язково здійснювати на кладовищі, кремація заборонена, її прирівнюють до горіння в пеклі. Так як мусульман ховають без трун, вони зміцнюють могилу паленою цеглою, для того щоб звірі її не розкопали.
Спершу померлого приносять на спеціальних ношах з кришкою до могили, де Імам читає джаназу, без неї похорон вважають недійсними, а вже потім тіло занурюють в яму і засипають землею. На цьому похорон вважаються завершеними.

похорони в мусульманстві

Похорони в іудаїзмі

В іудаїзмі смерть сприймають не як нещастя, а як неминучість, тому турботу про почуття близьких ставлять на перший план, щоб полегшити їх страждання.
Ховають Юдеїв в день їх смерті, не рахуючи вихідних. Кремація, бальзамування і косметичні процедури заборонені, так як Поховання повинно проходити за правилами аскетизму, перед обличчям смерті всі рівні.
Як і мусульмани, іудеї ховають близьких без трун, обертаючи тіло білим саваном, і прикривають покривалом.
На похорон запрошують рабина, який читає Псалми Давида або вимовляє промову про померлого, після тіло опускають в яму. Сторонні розмови заборонені, це вважається грубою поведінкою. На знак поваги близькі родичі рвуть на собі одяг, а ті, хто зустрічають похоронну церемонію, проводжають її деякий час, перед тим як відокремитися.
Після завершення похорону люди шикуються в два ряди навпроти один одного і пропускають родичів, вимовляючи слова співчуття. Потім омивають руки і, не витираючи їх, розходяться.

похорони в іудаїзмі

Комплексна допомога в організації та проведенні похорону. Недорого.
Телефонуйте цілодобово!
+38 (044) 466-7868 +38 (067) 767-7788 +38 (063) 943-8833