Як прощатися з померлим під час похорону
Ніхто не знає, як насправді, але як прощатися з померлим чоловіком на похоронах потрібно, так як смерть – невід’ємна частина життя і будь-якого чекає день, коли він кого-то втратить.
- Як прощаються з померлим під час похорону.
- Як правильно прощатися з небіжчиком біля труни.
- Що говорити біля труни (приклади фраз).
Як прощаються з померлим під час похорону
По всьому світу, коли людина залишає цей світ, проходить спеціальний обряд прощання з ним. Таким чином, живі висловлюють повагу покійним. У кожного народу свої обряди поховання, які можуть значно відрізнятися один від одного. Але один момент все-таки об’єднує – під час похорону, попрощатися з померлим приходять рідні, друзі та просто знайомі.
Крім цього, похорон нагадують кожному про те, що немає безсмертних людей і ця доля чекає кожного, що змушує багатьох переосмислити погляди на своє існування. Обряд похорону виступає ще і як своєрідний напуття і нагадування живим, що не варто витрачати її даремно.
Православне віросповідання розглядає процес смерті, як перехід до життя в Царстві небесному. Для цього вмираючому необхідно підготуватися. Отже, обряд прощання складається з наступних етапів:
- За канонами Православної церкви перед смертю потрібно провести обряд соборування.
- Вмираючий повинен сповідатися, щоб йому відпустили гріхи.
- Після сповіді, священнослужитель причащає свого парафіянина на передсмертному одрі.
- Напуття перед смертю. Прочитати молитви можуть як священик, так і родич або близький.
- Коли людина померла, потрібно омити водою, після чого витирають, надягають на тіло похоронний костюм і накривають саваном.
- Перед винесенням труни з небіжчиком з дому, служитель церкви проводить окроплення труни і покійного, читаючи відповідні молитви.
- Безпосередньо перед похованням, проводиться ще один обряд – відспівування. Вважається, що лише виконавши ці обряди, покійний зможе розраховувати на вічне життя.
Як правильно прощатися з покійним біля труни
Після всіх обрядів, проведених вдома, покійного відправляють на кладовищі. Як правильно прощатися з покійним, знають не всі, деякі моменти все ж варто взяти до уваги:
- Рідні не повинні йти перед труною.
- Після поховання можна що-небудь з’їсти, також дозволені голосіння.
- Покійного цілують в вінець на чолі й руки.
- Не можна ховати, залишивши в труні квіти або ікону.
- Попрощавшись, особа небіжчика накривається і труну опускають в могилу на спеціальних довгастих тканинних шматках, після чого вони лунають людям. Кровним родичам краще їх не брати.
- Гроб повинен опускатися так, щоб покійний лежав головою на схід.
- Ті, хто прийшов проводити покійного в останню путь, кидають в могилу гроші, вважається, що це потрібно для відкупу покійному, і землю. Першими це зробити повинні родичі.
- Коли поховання завершено, потрібно провести поминки, які влаштовують родичі в день поховання, після помині проводять на 3, 9 і 40 днів, а потім кожен рік з дня смерті.
Що говорити біля труни: приклади
Проводжаючи померлого в кращий світ, потрібно не тільки зробити все правильно, але і сказати прощальні слова. Як прощатися з покійним у труни знають не всі, багато губляться, що можна сказати мертвій людині? Але обряд є обряд і останні слова, адресовані людині, якого живий світ втратив назавжди повинні прозвучати з вуст проводжає.
Певних строгих правил, як і будь сказати останні слова покійного, немає. Головне, щоб вони йшли від чистого серця і були щирими, особливо, якщо адресовані не просто знайомому, а близькій людині чи родичу. Для небіжчика найголовніше, щоб про нього зберігалася пам’ять.
П’ять прикладів, які допоможуть зорієнтуватися, що сказати стоячи перед гробом:
- «Спочивай з миром, Євген. Прости нас всіх живих…».
- «Прощай, дорога Надія Петрівна. Пам’ять про тебе завжди буде зі мною…».
- «Нехай спочине твоя душа. А я буду молитися за тебе…».
- «Покійним – вічний спокій, а живим нескінченного терпіння. Земля пухом тобі…».
- «Моя душа тужить про тебе. Прости тих, хто образив тебе…».
Можливо, ці знання допоможуть впоратися з втратою дорого людини. Втрата близької людини завжди заподіює багато душевного болю і страждань живим. Варто пам’ятати, що тепер покійний знаходиться в кращому світі, і знаходиться в серці своїх рідних, поки вони пам’ятають про нього.
Телефонуйте цілодобово!
044 466 7868 067 767 7788 063 943 8833