Важлива інформація

Все про ритуальні послуги
віж ЕКОНОМ ДО VIP-похорон
Свидетельство о смерти
Які документи потрібні для похорону
Правила погребения тела у татар
Правила поховання тіла у Татар: чим відрізняються для жінок і для чоловіків?
Прорахунок поминальних днів

*Першим днем вважається день смерті

29 Листопада, 2021

Батьківські суботи у 2022 році

Батьківські суботи у 2022 році знаменують можливість згадати своїх померлих предків та подати прохання на панахиду у церкві. Церковна батьківська субота дозволяє реалізувати головний молитовний обов’язок тих, хто живе перед померлими. Ми зобов’язані пам’ятати і почитати своїх батьків, бабусь, дідусів і просто близьких людей, яких вже немає поруч, щоб їм було легше перебувати поряд з ангелами та проходити випробування Страшного суду.

Зміст

Православний календар

Усі батьківські суботи у 2022 році:

 • 26 лютого;
 • 19, 26 березня, 2 квітня;
 • 3 травня;
 • 11 червня;
 • 5 листопада.

Також у православній традиції є закріплені дати, коли прийнято поминати померлих людей. Цими днями церковні служителі звершують літургії по покійних. До церкви подається записка, а також по можливості колово, вино, олія та інші приношення. Після служби родичі йдуть на цвинтар, прибирають там, змінюють хрест чи проводять інші ремонтні роботи на могилі, говорять із покійною людиною.

Православний календар 2022

Батьківські суботи в 2022 році

Дати поминальних субот

Батьківські суботи у 2022 році за православним календарем бувають не кожного місяця. Найбільше таких днів припадає на період перед початком і під час Великого пасхального посту. Щоб не забути про дату та встигнути до неї підготуватися (закупити продукти, спланувати похід до церкви та на цвинтарі), позначте числа в календарі або поставте нагадування у спеціальній програмі мобільного телефону.

Всесвітня батьківська субота

Всесвітня м’ясопустна батьківська субота відзначається 26 лютого 2022 року. Основна страва першого поминального дня на рік – кутя з меду та крупи (пшоно, рис). Поминальні дні у березні та квітні – це батьківські суботи святої Чотиридесятниці. Цими днями церква служить особливі літургії, які неможливо замовити індивідуально або в інші дати календарного року.

МОЛИТВА – це контакт, та енергією, відправлення якої до Господа полегшує існування померлих у незвіданому нами світі і підкреслює: ми пам’ятаємо про своїх предків. Одне російське прислів’я говорить про те, що людина жива, поки про неї згадують.

 

Радониця

Радониця припадає на 3 травня. Хоча це не суботній чи недільний день, 2022 року він буде вихідним. На Радоницю (Проводи) організовуються виїзні панахиди на цвинтарях міст та сіл.

Троїцька батьківська субота

2022 року припадає на 11 червня. Вважається Всесвітньою суботою, тому що в цей день на спільній панахиді церква вшановує пам’ять усіх православних християн, які вже почили. Блаженний Василь Великий писав, що цього дня Господь благоволіє приймати молитви навіть за тих, хто через величезну кількість гріхів потрапив у пекло. Основна суть у молитви у проханні поблажливості на покійних благодаті Святого Духа.

Не можна засмучуватися під час відвідування могилки. Краще приходити на цвинтар з відчуттям світлого смутку.

Дмитрієвська батьківська субота

Листопадовий поминальний день вирізняється тим, що не прив’язаний до Великодньо-Троїцького циклу. Служба правиться напередодні дня пам’яті Дмитра Солунського. У цей день моляться за душі загиблих воїнів і всіх православних, які покинули цей світ раптово, не очистившись від гріхів. На жаль, в епоху коронавірусної пандемії кількість раптових смертей зросла в рази.

Цього дня не обов’язково йти до церкви, а можна організувати поминальний безалкогольний обід у домашніх умовах.

Найближча батьківська субота (як згадувати)

Принцип поминання дуже рідко залежить від назви поминального дня. Вселенські суботи за своєю суттю мають на увазі спільну молитву до Бога про прощення гріхів усіх православних християн. Священики та парафіяни моляться про прощення вільних та мимовільних гріхів своїх предків. подаючи записки в храмах і всіх покійних православних. Принцип особистого знайомства за життя не обов’язковий, оскільки перед Богом усі рівні.

Присутність на літургії зі смиренним зверненням до Бога у православні дати батьківських субот у 2022 році – обов’язок кожного православного християнина.

Після присутності на панахиді можна організувати поминальний обід. Зустріч з рідними та близькими, під час якої обов’язково ведеться розмова про покійних батьків, бабусь, дідусів, братів і сестер – показник єдності сім’ї, збереження родової пам’яті та наступності поколінь. Відвідування цвинтаря та прибирання там – найпопулярніший варіант проведення батьківської суботи.

Якого числа батьківська субота у 2022 році

таблиця ритуальних суббот
Православний календар передбачає фіксовані та змінювані дати великих свят. Поминальні дні у 2022 році прив’язані до дати прославлення Великого Христового Воскресіння – Великодня (24 квітня). Цикл починається з м’ясопустної суботи 26 лютого. Цей день означає повноту церковного життя, приносить велику користь покійним братам і сестрам нашим. Прохання про милість і поблажливість божественну перед початком тижня м’ясопустного та Великого посту особливо актуальне.

Під час великоднього посту літургії правляться лише у суботні та недільні дні для дотримання давньої церковної традиції. Але суть православ’я в єдності та постійному зв’язку всіх членів церкви, тому для надання послуг від живих мертвим встановлено поминальні дні у березні – 19, 26 числа та 2 квітня.

Кожен православний християнин повинен розуміти, що його родич, який перебуває в потойбічному світі, потребує молитовної допомоги. По-перше, він уже не може самостійно волати до Всевишнього про прощення своїх гріхів. По-друге, час відходу з нашого світу не знає ніхто, тому більшість людей іде туди без сповідування та маслособорування. Ми зобов’язані допомагати близьким, що пішли, молитвою, тому що тут вони допомагали нам стати на ноги, вирости, вивчитися.

Відзначається ще кілька поминальних днів на рік:

 • батьківська субота напередодні Трійці (11 червня);
 • Дмитрієвська батьківська субота (5 листопада);
 • 11 вересня – на згадку про мучеників, які загинули за батьківщину;
 • 9 травня. Цього дня поряд зі святкуванням офіційної Перемоги у Великій Вітчизняній війні церковним чином вшановується пам’ять воїнів, які склали свої голови на фронтах в ім’я Батьківщини;
 • субота напередодні 14 жовтня – Покрови Пресвятої Богородиці.

 

Що можна робити у поминальний день

 • відвідувати церковні богослужіння;
 • запрошувати в гості людей, які добре знали покійних із сім’ї;
 • готувати поминки вдома;
 • роздавати печиво та цукерки сусідам;
 • ходити на цвинтар;
 • проводити цей день у смиренні;
 • працювати;
 • хрестити дитину;
 • митися в лазні.

Заборони у поминальний день

Вважається, що у ці дні не можна:

 • сваритися;
 • активно веселитися, у тому числі влаштовувати бурхливі застілля, включати гучну музику;
 • організовувати прибирання в будинку;
 • ображати померлих.

Світський ритуал поминання

Пропонуємо вам кілька ідей, як можна згадати та згадає своїх близьких родичів без контакту з церквою та релігією.

 1. Роздати солодощі на роботі. Попросити згадати своїх рідних.
 2. Виділити 15 хвилин для медитації. Посидіти в тиші та згадати все добре, що було з вами та померлими родичами.
 3. Дізнатися щось нове з життя батьків у живих старших родичів (дядька і тітки, бабусі та дідусі, друзі).
 4. Розповісти дітям приємну сімейну історію, яка пов’язана з вашими родичами.
 5. Прочитати улюблену книгу, подивитися улюблений фільм мами чи тата.
 6. Згадати сімейні жарти чи фрази.
 7. Посадити дерево на згадку.
 8. Пожертвувати гроші нужденним людям.
 9. Відвідати улюблене місце у мамі чи таті.
 10. Переглянути сімейний альбом із фотографіями.

сімейний альбом

Комплексна допомога в організації та проведенні похорону. Недорого.
Телефонуйте цілодобово!
+38 (044) 466-7868 +38 (067) 767-7788 +38 (063) 943-8833