Важлива інформація

Все про ритуальні послуги
віж ЕКОНОМ ДО VIP-похорон
Свидетельство о смерти
Які документи потрібні для похорону
Родительские субботы в 2022 году
Батьківські суботи. Православний календар. Поради та заборони
Прорахунок поминальних днів

*Першим днем вважається день смерті

29 Жовтня, 2018

Як ховають у різних країнах світу

Обряд поховання покійного довгий час залишався однією з найбільш консервативних сфер, але сучасні реалії вносять корективи і в цю частину людського буття. Дотримання старих традицій на новий лад породило прагматичні, часом складні для розуміння процеси. Цікаво, як ховають в різних країнах світу і чим відрізняються ритуальні обряди.

Зміст

Германия

Німецька педантичність проникла і в сферу похоронної справи. Тут жителі країни стикаються в першу чергу з відсутністю місць для поховання, що незмінно веде за собою подорожчання послуг і різного роду перешкоди для родичів, які хочуть швидше поховати покійного.

Середня ціна похорону – близько п’яти тисяч євро. За цю ціну німці стикаються не тільки з послугами посередньої якості, але і з цілою бюрократичної вервечкою, коли документи на поховання оформити не так просто. Німці відрізняються високою свідомістю, тому збирати на свої похорони вони починають ще за життя. Адже лише плата за ділянку цвинтарної Землі становить близько 2,5 тис. євро, а щороку німці платять ще й за благоустрій.

Німці-далеко не бідний європейський народ, але навіть і у них не завжди вистачає грошей на поховання. У цьому випадку держава подбала про можливість кремації – ця послуга дешевша. Найбільш бюджетним способом поховання є кремація в сусідній Чехії, де ціни на похоронні послуги значно нижче.

Фінляндія

Похорон у Фінляндії також не є дешевою послугою, але тут певну допомогу надає церква. Якщо віруючий громадянин справно платив податок у церкву, то цвинтарне місце виділяється безкоштовно, також частково компенсуються витрати на поховання. Більшість віруючих можна ховати на безкоштовних кладовищах, для атеїстів доступні платні варіанти.

Велику популярність у Фінляндії набуло кремування. Відсоток спалених покійних досягає близько 70 і з кожним роком цифра все більше зростає. Для людей заможних витрати оплачуються з заощаджень самого покійного, допомога може надійти від родичів. В середньому похорон обійдуться від півтора до трьох тисяч євро. Соціально незахищені верстви населення не залишаються один на один зі своєю проблемою – для таких небіжчиків Асоціація похоронних послуг Фінляндії виділяє необхідний мінімум для поховання.

Індія

Похорони в Індії відрізняються особливою екзотикою. За переказами місцевих індусів, щоб душа змогла переселитися, тіло необхідно повністю знищити і звільнити душу. Тому в якості похоронного обряду вибирається спалення – воно проводиться в першу добу після смерті людини. Чим краще і яскравіше пройде обряд, тим більше прихильним буде померлий до своїх земних родичів.

Після кремації всі присутні входять в річку для очищення. Через чотири дні родичі забирають зітлів прах, складають його в урну і зраджують землі – це лише тимчасовий обряд, оскільки в кінцевому підсумку прах майорить над річкою.

Найдорожче похорон в місті Варанасі-2-3 тисячі доларів. Місто стоїть над священним Гангом і розвіяти прах тут особливо почесно. Всюди снують представники нижчих каст, підробляють підносом дров, розведенням багаття та іншими послугами. Ті, у кого немає грошей на пишну кремацію, можуть ховати свої родичів землі або навіть залишати тіло тліє без поховання.

Китай

Похорон в Китаї

Китай також відчуває на самому процесі похорону істотний відбиток національних традицій.  Типовий спосіб поховання-поховання в землю або кремація. До останньої вдаються найчастіше, оскільки густонаселений Китай вже не може забезпечити всіх ділянкою для поховання.

Урни з прахом містяться в місцевому колумбарії в сімейних осередках – зверху пишуться імена всіх членів сім’ї і при додаванні в колумбарій праху померлого родича ім’я зафарбовується білим кольором. Символ живих – червоний колір.

Похорон залежать від місячного календаря – китайці підбирають найбільш сприятливий день і тіло лежить навіть кілька тижнів до настання «години ікс». У прибережних селах зберігся звичай морського поховання. У процесі поховання китайці стежать за тим. Щоб не залучати злих духів – для цього виконується ряд магічних ритуалів.

Грузия

Похорон в Грузії відрізняються сумішшю помпезності і дотриманням давніх строгих традицій. Для збору родичів і знайомих грузини влаштовують ритуальні плачі. Традиційний обряд поховання – поховання в землю, кремація тут не вітається. Навколо покійного – різні предмети розкоші, келих вина і зерно, а також інші культові приналежності.

Ховають покійного до сьомого дня з моменту смерті. Важливо вибрати сприятливий час – зазвичай це парні дні тижня. Після закінчення прощання траурна процесія пішки вирушає в гори для поховання тіла. Закінчується похоронний обряд розкішними поминками. Вартість похорону в Грузії цілком залежить від спроможності сім’ї покійного.

Бразилія

Бразилія-країна контрастів, і зустрічаються вони навіть в такому «інтимному» справі, як похорон померлих. Поховати покійного в Бразилії можна як за сто доларів, так і за кілька тисяч. Для особливо бідних бразильців похорон і зовсім безкоштовні – достатньо заяви в муніципалітет про те, що коштів на поховання не вистачає.

Окремо держава дбає про тих покійних, хто виявив високий рівень цивільної відповідальності і заповідав свої органи для трансплантації. Держава бере всі витрати на поховання останків такого громадянина. Ховають як в землі, так і спалюють. Від виду поховання залежить сума на догляд за прахом:

  • для могил такса на три роки – 45 євро за один квадратний метр;
  • облагороджувати колумбарій будуть 5 років за 130 євро.

Через три роки оплату продовжують, або прах переміщається в загальну усипальницю. Родичі можуть перепоховати прах покійного, але робиться таке не часто, оскільки “крутих” кладовищ в Бразилії немає і питання престижу не стоїть. Хорошим тоном вважається поховання всіх членів сім’ї разом, на одній земельній ділянці.

Традиції, за якими ховають в різних країнах світу, зазнають змін, тому все частіше розглядається питання практичності і дешевизни обряду поховання. У багатьох країнах поховання в землю витісняється кремацією, але подібні ритуали проводяться ще не у всіх країнах світу.