Важлива інформація

Все про ритуальні послуги
віж ЕКОНОМ ДО VIP-похорон
Свидетельство о смерти
Які документи потрібні для похорону
Родительские субботы в 2022 году
Батьківські суботи. Православний календар. Поради та заборони
Прорахунок поминальних днів

*Першим днем вважається день смерті

7 Березня, 2018

Як вести себе на похоронах близьких

Рано чи пізно людина стикається зі смертю – рідних, близьких друзів, товаришів по службі. Похорон є не просто процесом закапування труни з покійним в землю, а цілим ритуалом, що вимагає суворого дотримання певних правил.
Проводи покійного в останню путь у багатьох людей викликають панічний страх і навіть жах. І це цілком зрозуміло, адже траурна процедура оповита численними таємничими та містичними правилами та прикметами.
Літні люди вважають, що помилки, зроблені під час похорону, можуть приректи душу померлого на страждання, а також принести горе живим. Саме тому кожна людина має знати, як правильно вести себе на похоронах і як уникнути найбільш поширених помилок.

поведение на похоронах

Зміст:

  1. Поведение на похоронах.
   1. Як вести себе на похорон родича.
   2. Як вести себе на похороні близької людини.
   3. Як вести себе на похоронах матері.
   4. Як вести себе на похоронах одного.
  2. Поведінка на похорон на кладовищі.
  3. Правильну поведінку під час поминального обіду.
  4. Прикмети на похоронах.
  5. Вагітна на похоронах (прикмети).
  6. Чого не можна робити на похоронах (похоронні правила).

  Поведінка на похоронах

  У більшості випадків похоронна церемонія проводиться на другий чи третій день після смерті людини. Перед цим тіло покійного обов’язково потрібно підготувати. Основні етапи підготовчого процесу:

  • обмивання;
  • переодягання;
  • заупокійна літія;
  • відспівування.

  Покійного обов’язково потрібно обмити чистою водою, після чого витерти насухо. Це робиться для того, щоб людина потрапила на небо ідеально чистим. Після цього слід переодягання – покійного одягають в нову, нарядний одяг.

  Обов’язковою частиною православних похорону є заупокійна літія і відспівування. Приблизно за 1-2 години до виносу тіла покійного з приміщення священик проводить заупокійну службу і окроплює померлого святою водою. Відспівування проводиться безпосередньо перед похованням і складається з декількох пісень і молитов. Вважається, що тільки після цього померлий готовий постати перед Богом.

  Як вести себе на похорон родича

  Як вести себе на похороні рідної людини? Це питання часто постає перед людьми, які давно не відвідували прощальних церемоній. Даний період є найбільш важким для близьких родичів, так як вони стикаються не тільки з величезним горем, але й організацією поховання померлого. Їм потрібно звернутися у відповідні органи, отримати свідоцтво про смерть.
  На щастя, на сьогоднішній день існує величезна кількість ритуальних служб, які візьмуть на себе всі етапи підготовки до похорону, позбавивши від цієї необхідності родичів. Ритуальна служба займається організацією не тільки прощальній церемонії, але і поминального обіду.

  Важливі правила, яких слід дотримуватися при похороні родича:

  1. Поруч з труною небіжчика обов’язково повинен залишатися хто-небудь із рідних або близьких, покійний не повинен залишатися один в приміщенні.
  2. Після смерті людини необхідно закрити всі дзеркала щільною тканиною – вважається, що душа покійного може потрапити в задзеркалля.
  3. Стільці або інші предмети меблів, на яких стояла труна, потрібно перевернути догори ногами і залишити в такому положенні на 24 години після похорону.
  4. Воду, якою обмивали небіжчика, слід вилити в пустельному, безлюдному місці.
  5. Гребінець, мило та інші предмети, які використовувалися для обмивання померлого, обов’язково потрібно покласти в труну.

  Близькі родичі повинні надягати на траурну церемонію одяг і взуття виключно чорного кольору. Жінкам необхідно покрити волосся чорними хустками. Традиційно вважається, що під час похорону близькі родичі повинні знаходитись з лівого боку від гробу, а друзі і знайомі – з правого. Після траурної церемонії родичі першими підносять вінки і квіти, і тільки після них інші присутні.

  Як вести себе на похороні близької людини

  как вести себя на похоронах близкого
  Збираючись на похорон, слід звернути особливу увагу на свій одяг. Оптимальним варіантом стануть речі традиційного чорного кольору, який здавна є символом жалоби і скорботи. Чорний можна замінити іншими темними відтінками – коричневим, синім, зеленим.

  Звичайно ж, похоронна церемонія – це не найкраще місце для яскравих відтінків, глибоких декольте, високих розрізів або коротких спідниць. Такий одяг буде образливою для родичів покійного. Аналогічні обмеження стосуються і макіяжу, який повинен бути максимально природним і нейтральним.
  На похорон прийнято приходити з букетом живих квітів, яких має бути парна кількість або вінком з траурною стрічкою. Обов’язково потрібно підійти до близьким і родичам покійного і висловити співчуття.

  Під час похорону забороняється голосно розмовляти, сміятися чи обговорювати кого-небудь з оточуючих. У разі, якщо родичу померлого або іншій людині стало погано, обов’язково потрібно підтримати його і надати допомогу. Тому краще всього мати при собі кілька зайвих носових хусточок і заспокійливі ліки.

  Відповідаючи на питання, як вести себе під час похорону, слід пам’ятати, що організація прощальній церемонії лягає на плечі близьких родичів і друзів померлого. А тому буде правильно допомогти з організацією похорону, в тому числі надати посильну матеріальну допомогу.

  Як вести себе на похоронах матері

  Смерть матері – це важка втрата для дітей незалежно від їх віку. Але дітям необхідно не тільки пережити гіркоту втрати, але і організувати прощання з матір’ю. Традиційно прощання ділиться на три основних етапи:

  • підготовка до траурної церемонії;
  • похорон;
  • поминки.

  Похорон матері діти можуть організувати самостійно або звернутися за допомогою в ритуальне агентство. Про дату і час поховання родичам і близьким повідомляють телефоном.
  Основні правила проведення похорону батьків нічим не відрізняються від звичайної траурної церемонії. Перед виносом труни з будинку краще всього попросити когось із родичів взяти з собою нашатирний спирт, валідол або інше заспокійливе.

  Після похорону матері саме діти запрошують усіх присутніх на поминальний обід, попередньо подбавши про наявність необхідного транспорту. Після обіду діти можуть передати їжу зі столу близьким і знайомим, які не були присутні на похоронах для того, щоб вони вшанували пам’ять померлої.

  Як вести себе на похоронах друга

  Звістка про смерть людини родичі розсилають по телефону або поштою. У разі смерті близького друга вважається, що можна приїхати на похорон без оповіщення, адже засмучені родичі могли просто забути про одному з друзів.

  Після приїзду в будинок померлого друга обов’язково потрібно підійти до його родичів і висловити співчуття, за бажання – обняти і запропонувати свою допомогу. Кілька правил поведінки на похоронах друга:

  1. Під час траурної церемонії потрібно вимкнути мобільний телефон.
  2. Забороняється кричати або голосно розмовляти.
  3. При бажанні перед похованням можна сказати кілька хороших прощальних слів про покійного.
  4. Не слід стримувати сльози – якщо хочеться плакати, на похоронах можна дати волю своїм почуттям.
  5. Під час прощальної церемонії не можна вживати алкоголь або будь-які продукти харчування.

  Організатори жалобній церемонії можуть попросити одного померлого нести кришку труни – ні в якому разі не слід відмовлятися, так як це вважається неповагою до покійного і його рідним.

  Поведінка на похорон на кладовищі

  Існує декілька правил поведінки на цвинтар, які обов’язково треба дотримуватися під час прощальної процесії. Наприклад, кожна людина знає про те, що суворо забороняється переходити дорогу на вулиці траурної процесії. Це вважається передвісником поганого події.

  Кришку труни слід забивати тільки на цвинтарі, але ні в якому разі не у дворі будинку. Це загрожує смертю ще одного члена сім’ї. З тієї ж причини забороняється копати могилу дуже великих розмірів.

  Не рекомендується йти перед труною, що також вважається поганою ознакою. Родичам забороняється нести кришку труни, це можуть робити тільки друзі, знайомі та колеги покійного. Заходити на кладовищі можна через хвіртку, а виходити дозволяється і через ворота.

  Ні в якому разі не варто вкладати в труну з покійним монети, фотографії або будь-які інші речі. Вважається, що таким чином мертва людина може “притягти” до себе кого-небудь із живих. Перед похованням з рук і ніг небіжчика слід обов’язково зняти мотузки, якими вони були пов’язані, після чого покласти в труну. Після похорону в обов’язковому порядку проводиться поминальний обід.

  Правильну поведінку під час поминального обіду

  Відповідаючи на питання, як вести себе на поминках після похорону, потрібно пам’ятати, що незалежно від статусу померлої людини обід повинен бути максимально скромним і стриманим, так як він є даниною пам’яті покійного, а не урочистим заходом. З цієї ж причини поминки не слід влаштовувати в дорогому ресторані.
  На поминальний обід від імені всієї родини присутніх запрошує один з найбільш близьких родичів. Як правило, на чолі столу розташовується чоловік або дружина померлого людини, з боків – родичі, друзі і колеги.

  Окрема увага приділяється сервіровці столу – краще всього використовувати однотонну скатертину і посуд, без яскравих орнаментів. Традиційно під час поминального обіду вилки і ножі не використовуються, тільки ложки. З цієї причини замість хліба на стіл подають пиріжки або м’які булки, які можна розламувати руками.

  Перед тим, як приступити до трапези, глава сім’ї говорить жалобне слово про покійного. Серед страв, які обов’язково повинні бути присутні на поминальному обіді, можна виділити:

  • кутя;
  • картопляне пюре;
  • щі, борщ або вуха;
  • салат зі свіжих овочів;
  • м’ясо, котлети або риба;
  • пироги;
  • млинці;
  • компот.

  Питання щодо спиртних напоїв вирішують родичі покійного самостійно. Слід пам’ятати, що поминальний обід – це не торжество, на ньому мають бути присутні тільки прості, скромні страви.

  Прикмети на похоронах

  Існують спеціальні прикмети під час похорону, про які повинен знати кожен чоловік, що прийшов на траурну церемонію. Старі люди стверджують, що прикмети, пов’язані з похоронами обов’язково потрібно дотримуватися, так як вони можуть накликати біду при невиконанні.

  1. Одяг для поховання повинна бути новою і чистою.
  2. Взуття покійного повинна бути м’якою і мати задники, не можна ховати в босоніжках чи сандалях.
  3. Покійний обов’язково відпівається в церкві.
  4. У випадку, якщо людина померла в лікарні, його обов’язково привозять перед похованням в рідний дім.
  5. Після від’їзду похоронного автомобіля від двору в будинку необхідно підмести та вимити підлогу, але тільки не родичам.
  6. Віник і інші засоби, за допомогою яких проводилася прибирання, потрібно викинути в безлюдному місці.
  7. Діти повинні бути присутні на жалобній церемонії тільки в разі крайньої необхідності.
  8. В кімнату з небіжчиком не можна пускати котів, собак або інших тварин.
  9. Носові хусточки, якими витирали сльози, потрібно кинути в могилу.
  10. Потрібно уважно стежити за тим, щоб не залишити на кладовищі свої речі.

  Прикмети на кладовищі обов’язково потрібно дотримуватися, адже це допоможе уникнути багатьох неприємностей, особливо в тому випадку, якщо людина є забобонним.

  Вагітна на похоронах

  беременная на похоронах
  Протягом багатьох століть існує повір’я про те, що вагітним жінкам забороняється бути присутнім на похоронах. Містичне пояснення цього правила пов’язано з тим, що вагітність – це період зародження нового життя, а смерть є часом покидання цього світу.

  Крім того, вагітна жінка отримує величезний заряд негативних емоцій під час траурної церемонії, що несе серйозну небезпеку для росту і розвитку дитини.

  Чого не можна робити на похороні?

  похоронные правила
  Прикмети в день похорону вказують на те, що категорично не можна робити ні родичам, ні друзям покійного. Категорично забороняється:

  • за винесення труни з дому дивитися в дзеркало або вікно;
  • до 40 дня роздавати речі покійного;
  • квіти з кладовища або будинку покійного ні в якому разі не варто забирати;
  • поки труну з небіжчиком знаходиться в будинку, не можна підмітати;
  • після поховання на кладовищі не можна пити алкоголь.

  Похорон – це цілий ритуал, який вимагає суворого дотримання спеціальних правил поведінки. Вони дозволяють з усіма почестями і повагою провести близьку людину в останню путь.

  Комплексна допомога в організації та проведенні похорону. Недорого.
  Телефонуйте цілодобово!
  044 466 7868 067 767 7788 063 943 8833