Важлива інформація

Все про ритуальні послуги
віж ЕКОНОМ ДО VIP-похорон
Свидетельство о смерти
Які документи потрібні для похорону
Родительские субботы в 2022 году
Батьківські суботи. Православний календар. Поради та заборони
Прорахунок поминальних днів

*Першим днем вважається день смерті

24 Січня, 2018

ПОМИНКИ: які повинні бути. Порядок і правила проведення

Поминками називають той час, коли близькі родичі померлого згадують цію людину, все його життя і вчинки, обговорюють те найкраще, що було за ним на час його життя. В які дні проходить поминання за християнським звичаєм? На цей випадок існують як дні індивідуальні, так і загальноприйняті дати, коли поминають всіх покійних близьких. 3, 9 днів, 40 днів після смерті людини, батьківські суботи, Радониця, додаткові релігійні свята – це дні, коли необхідно пом'янути покійних і згадати їх життя.

поминальная трапеза

Що таке поминки? Якими вони бувають?

Перші поминки померлої людини організовуються в той день, коли проходять похорони, зазвичай їх проводять в будинку покійного або в затишному кафе. Похорон проводяться на третій день після смерті, включно. Останнім часом перші поминки проводяться не в будинках або квартирах, а в обладнаних поминальних залах кафе. Ритуальне бюро ВІК завжди готовий допомогти в організації похорону та поминок. Ми запропонуємо безліч варіантів доступного меню і кілька кафе у вашому районі.

Перші поминки в день похорону мають свої відмінні риси, і в першу чергу це – особлива атмосфера, що передає глибоке горе, яке відчувають всі присутні.

ПОМИНКИ НЕ ПОВИННІ СУПРОВОДЖУВАТИСЯ ЗАСТІЛЛЯМИ І ДОВГИМИ ПОСИДЕНЬКАМИ!

календарь поминок

Християнські поминки на 3й, 9й, 40й день після смерті

Такі поминки справляються на 9 днів. У цей момент необхідно відвідати кладовище, і поминки справляються тільки після візиту на місце поховання.
9 днів – це ще одна дата, оповита пеленою скорботи, яка ще не розсіяна і не розвіяно. Відліковуються 9 днів з моменту смерті.

Наступна дата – 40 днів. Ця дата також збирає найближче оточення покійного, і тут є свої особливі традиції. У цей день прийнято роздавати речі покійного, робити подарунки, невеликі пам'ятні презенти близьким. Роздають хусточки, ложки, інші речі повсякденного вжитку, які могли б постійно нагадувати про померлу людину.

ПОМИНАЛЬНА ТРАПЕЗА ПРОВОДИТЬСЯ В ЧЕСТЬ ПОКІЙНОГО ТА З ПРИЄМНИМИ СПОГАДАМИ ПРО НЬОГО, ОБГОВОРЮЮТЬСЯ ПОЗИТИВНІ СТОРОНИ ЙОГО ХАРАКТЕРУ, ВИДАТНІ ВЧИНКИ.

Всі поминки повинні проводитися без надмірностей. Найбільш затребуваними і популярними вважаються найпростіші страви. Часто це кутя, борщ, риба, соління, узвар, пироги, у деяких сім'ях і регіонах – млинці.

Що ми забули?

Безліч питань виникає щодо того, чи потрібно проводити поминки на півроку, рік після смерті. Ці моменти залишаються на розсуд родичів, і крім того, вже протягом першого року можуть бути проведені поминки у важливі для покійного дати. Можливо, що у людини були дні, які він вважав:

  • Буквально своїм другим днем народження (день Ангела),
  • Днем народження,
  • Наповнений особливим змістом – наприклад, військові і професійні свята.

У ці дні можна накривати столи та запрошувати близьких, справляючи їх як звичайне поминання. Також не варто забувати і про те, що в поминальні дні прийнято давати милостиню жебракам, допомагати незаможним, здійснювати добрі справи. Все це робиться в ім'я порятунку душі покійного, і в межах християнських традицій нехтувати цим не варто.

поминки

Православні традиції поминок

Вважається, що на 9 день душа нарешті починає свою подорож в загробний світ, відокремлюючись від фізичного тіла, і до 40-го дня вона постає перед Божим судом. Тому в перші дні поминань родичі старанно моляться і звертаються до церкви. Не менш важливо пам'ятати і про батьківські суботи як про днями поминання, всього їх за рік вісім і вони мають перехідну дату. Під час батьківських субот можна прийти в храм на спеціальні богослужіння, після яких йдуть на цвинтар і моляться біля могил. За цим заходом слід поминальна трапеза.

Річниця смерті – це особлива дата, на неї запрошувати за традицією не можна, і всі охочі приходять самі. Для початку відвідують цвинтарі, потім же накривається поминальний стіл. Починаючи з цієї дати можна ставити надгробний пам'ятник на цвинтарі, можна облагородити простір навколо могили.

Страви на поминальну трапезу

Поминальна трапеза, і відповідно, накритий стіл – це міцно закорінена в християнстві традиція. Існують певні правила, що регламентують цей захід, і зокрема, вони стосуються самої процедури організації застілля і страв, які на нього подаються. Проводити захід можна як в їдальні або кафе, в залі ресторану, так і вдома, розглядаються обидва варіанти, адже обставини бувають різні.

На поминках відразу після похорону на столі обов'язково має бути кутя. На столі можуть бути салати і закуски, м'ясні страви, ковбасна і сирна нарізки, котлети, риба, картопляне пюре, соління, цукерки, печиво. Якщо час випало на пост – відповідно, страви готуються пісні. Обов'язковою стравою стає борщ, на столі має бути випічка. Компот, кисіль також присутні на поминальному столі.

Етикет під час поминок

Проведення поминок вимагає дотримання етикету, основні правила потрібно знати.

  1. Голосно розмовляти не можна.
  2. Не варто сміятися і жартувати.
  3. Не потрібно з'ясовувати відносини з родичами – це поганий момент для того, щоб почати розбиратися зі спадщиною, наприклад.
  4. Обов'язково вимкнути мобільний телефон.
  5. Не потрібно фотографуватися під час трапези.
  6. Не поспішати за столом. Їдять повільно, потроху скуштувавши всіх традиційних страв.
  7. Зауваження по відношенню до гучним родичам доречні.
  8. Прийнятно поговорити про покійного, але поминають тільки добрим словом. Можна згадати або розповісти, яким він був за життя.
МОЛИТВИ – ОБОВ'ЯЗКОВА ЧАСТИНА ПОМИНАННЯ.

За стіл спочатку сідають найближчі родичі, які сідають навколо порожнього стільця. Далі розсаджуються за принципом близькості спорідненості і відносин, при цьому жінки сідають поруч з чоловіками, але подружжя розсаджують окремо один від одного.

Якщо ви відчуваєте проблеми з організацією поминок, наші фахівці готові вам допомогти, проконсультувати, або організувати їх повністю, взявши на себе всі турботи.