Важлива інформація

Все про ритуальні послуги
віж ЕКОНОМ ДО VIP-похорон
Свидетельство о смерти
Які документи потрібні для похорону
Родительские субботы в 2022 году
Батьківські суботи. Православний календар. Поради та заборони
Прорахунок поминальних днів

*Першим днем вважається день смерті

4 Серпня, 2019

Обряд поховання: традиції

Обряд поховання має специфічні особливості в кожній релігії. Вони можуть по-різному сприйматися народами всього світу. Всі знають, що рано чи пізно смерть наздоганяє кожну людину. Коли гине близький – це найстрашніша трагедія. Можуть залишатися тільки спогади, які не зітре час. Потрібно знати кожній людині, що таке похоронні обряди світу.

Зміст:

Що таке похоронні обряди

Неминуче завершення життя супроводжувалося різними ритуалами. Обряди займають особливе місце в сім’ї. У всіх народів є певні традиції, коли вони прощаються з померлим.

Тіло віддавали одній зі стихії:

  • Землі. Людину ховали в склеп, могилу.
  • Вогню. Проводилася кремація.
  • Повітрю. Робили підвішування останов.
  • Воді.

Сьогодні можна зустріти комбіновані ритуали, які будуть мати в собі відразу ж два обряди. Померлого ховали в природному стані або загинали ноги і руки. Традиції в сучасному світі віддають перевагу земному похованню.

У багатьох культур смерть позначає, що душа перейшла з одного світу в інший. Для того щоб не заважати померлому, потрібно дотримуватися необхідних ритуальних дій. Деяким народам не можна пускати сльози, а також засмучуватися на похоронах. Іншим навпаки потрібно по максимуму показувати власну втрату близької людини.

стародавні похоронні обряди

У селі був звичай приготування до смерті. Старі люди готували собі спеціальні речі, а також говорили про бажання. Вони розповідали, де хочуть, щоб їх поховали. Для того щоб тіло загиблого довше зберігалося, то під стіл ставили тазик з холодною водою і розводили в ньому Марганець. Біля вух померлого клали сирі яйця, які кидали в яму при похованні.

Стародавні похоронні обряди говорили про те, що мило після обмивання загиблого матиме лікувально-магічний ефект. Його тримали і застосовували в майбутньому, щоб лікувати захворювання у людей і тварин. Якщо у людини були якісь хвороби рук, то необхідно було мити їх з милом і промовляти молитву.

Було прийнято в нічний час доби ночувати над покійним – ходити на хавтури. У процедурі брали участь жінки похилого віку, так як вони знали необхідні молитви. Близько шостої ранку померлому відкривали обличчя і починали його вмивати водою, яка була священною. Жінки чекали близьких і виходили на вулицю, промовляючи необхідні слова.

Похоронні обряди слов’ян

Похоронні обряди стародавніх слов’ян – це складна тема. До самого багаття привозили покійного на санях або в човні, човні. Для того щоб провести ритуал спалення люди викладали багаття, який називався Крада. Він був прямокутної форми, а висота його була по плечі людини. Застосовувалися тільки березові або дубові дрова.

Похоронні обряди слов'ян

Краду з покійним повинен підпалювати жрець або волхв, коли був захід. Кремація робиться на заході сонця, адже це дуже символічно. За віруваннями древніх слов’ян, сонячні промені на ніч йдуть в загробний світ і беруть з собою душу загиблого. Вважається, що на заході душа може побачити світло, коли заходить сонце і зрозуміти куди їй йти.

Похоронні обряди в традиційній селянській культурі проводилися по-різному. У найдавніші часи померлих поміщали в могилу в позі ембріона. Таким чином, люди думали, що вони допоможуть душі відшукати нове життя, так як в утробі матері дитина знаходиться саме в цій позі. Потім загиблих ховали в повний зріст, і вони лежали. Це робили для того, щоб створювалося враження, що людина відпочиває, а душа гуляє сама по собі.

Православний похоронний обряд

Коли християнин ще живий, то йому буде потрібно сповідатися. Це дасть можливість його душі правильно пройти всі випробування в потойбічному світі. Православний похоронний обряд має ряд кроків із застосуванням спеціальних обрядових елементів.

Існують наступні етапи:

  1. З самого початку рекомендується зробити обмивання померлого, так як тіло повинно бути чистим. Після цього загиблого слід одягнути, а потім його кладуть в труну і ставлять в кут червоного кольору. Речі не повинні соромитися, а також бути великими. Очі померлому необхідно закрити, а під голову покласти подушку. Руки покійного схрещуються на грудях.
  2. Померлому необхідно перебувати в квартирі три доби, щоб душа змогла попрощатися з близькими. На 3-й день родичі проводять похорон. За ці дні потрібно читати молитви.
  3. Православний обряд поховання повинен починатися з молитовних слів. Коли покійного опускають в землю, то священик говорить молитву і кидає жменю землі.

Православний похоронний обряд

Після поховання померлого потрібно поминати на поминальному обіді. Туди повинні прийти всі люди, які знали загиблого, коли він був живий. На обіді потрібно говорити про померлого тільки хороше, а також молитися. Раніше поховання проводилося без музики, а зараз наймають цілий оркестр. Слід знати, що православна церква не відспівує тих людей, які не хрестилися або зробили самогубство. Відспівування не робиться в Великдень і Різдво. Слід запам’ятати, що поминально похоронні обряди проводяться у православних людей.

Похоронний обряд в ісламі

Похоронний обряд в ісламі — це складний процес, який контролюють духовні особи. Борг кожної людини полягає в тому, щоб пройти повну ритуальну процедуру. Проведення ритуалів робиться ще до смерті. Людині, яка вмирає дають випити Священної води або соку з граната.

Дати попити рідини повинен дати кожен померлому. Біля нього завжди знаходиться та людина, яка найближче. Померлого потрібно омивати три рази, а також потрібно йому очистити кишечник. Для обмивання необхідно запросити чотирьох людей або більше. Чоловіки омивають загиблого чоловічої статі, а жінки – жіночої.

Похоронний обряд в ісламі

Певні закони говорять про те, що не можна застосовувати труну для поховання. Для того щоб перемістити померлого до місця похорону, беруть спеціальні носилки, які називаються тобут. На них слід покласти людину і накрити його кришкою. Далі Імам вирішуватиме питання, які стосуються боргових зобов’язань померлого. Після цього буде потрібно сказати ряд певних молитов.

Якщо не імам не вимовить молитовні слова, то поховання не буде дійсним. Коли проводиться поховання, то померлого опускають вниз ногами. Сумувати рекомендується тихо, адже іслам вчить терпіти.

Похоронний обряд в буддизмі

Буддисти відносяться до смерті як до чергового переродження. Вони вважають, що душа переходить в Нове життя. Близькі люди не повинні плакати і висловлювати горе. Якщо не будуть проведені похорони, то родичі покійного отримають різні біди. Після смерті небіжчика поміщають в могилу, яка була підготовлена. Ноги повинні бути на сході, а голова на заході.

Над ним разом з молитвами потрібно насипати невеликий курган. В головах ставлять спеціальний жердину з написаними на тканинах сутрами, в кінцівках – кам’яний обеліск. Коли люди приходять з похорону, то вони повинні умити руки водою з оцтом. У буддистів не є послепохоронных поминок. Вони дотримуються всі традиції похоронного обряду.

Похоронний обряд в іудаїзмі

Слід знати, що в іудаїзмі людське життя є дуже ціною. Життя священне, тому його не можна переривати. Забороняється робити евтаназію навіть в тих випадках, коли людина смертельно хвора. Коли єврей загинув, то біля нього повинні залишатися всі близькі люди. Проводиться передсмертна сповідь, яка називається «видуй». Її повинен робити будь-єврей.

Похоронний обряд в іудаїзмі

Покійному потрібно зробити обмивання і його надягають в саван, який зроблений власними руками. Іудеї мають право ховати загиблого в гробах, так як релігія не забороняє цього робити. Вони у євреїв зроблені з дерева і не мають ніяких прикрас. Їх не використовують навіть для високопоставлених осіб.

В труні потрібно прибрати нижню дошку, щоб загиблий був ближче до землі. У деяких місцях проводиться поховання без труни. Після похорону, коли людина прихована під землею, родичам необхідно порвати речі біля серця. Це символізує те, що виходять емоції втрати і горя. Традиції в іудаїзмі не дозволяють дивитися на померлу людину. В їх розумінні загиблий повинен залишитися в пам’яті живим, а не мертвим.

Похоронні обряди – це невід’ємна частина похорону у всіх народів світу. Сам процес служить приводом для того, щоб згуртуватися. Підготовка до поховання допоможе переглянути власні погляди, а також цінувати життя. Коли йде близька людина – це завжди складно, але треба з цим змиритися і жити далі.