Оркестр на похоронах

Музичний супровід похорону
оркестр на похоронах
Музичний супровід похорону
Похоронна церемонія - це вираз любові і поваги до пішов людині. Музичний супровід похорону дозволяє гідно проводити покійного в останню дорогу. Оркестр на похоронах грає спокійну і урочисту музику. Сумні мелодії допомагають усвідомити і пережити почуття втрати, впоратися з власним горем і відчути подих вічності.
Які бувають інструменти на похоронах: скрипка, віолончель, духовий оркестр, труба, валторна, тромбон і труби. Похоронний оркестр складається з 4-6 музикантів. Але для пишної церемонії можна замовити виступ великого оркестру з 20-30 чоловік.

Історія похоронної музики

У культурі кожного народу є похоронна музика. Перші траурні мелодії звучали на землі ще за часів Стародавнього Єгипту. В Київській Русі було прийнято ховати померлих під читання церковних псалмів та голосіння плакальниць. Традицію грати на похоронах військові марші ввів Петро I. Під супровід оркестру прощалися тільки з військовослужбовцями і дворянами, які мають заслуги перед державою.

Класична похоронна музика виникла в XVIII столітті. Траурні мелодії виходили з-під пера Бетховена, Моцарта, Генделя, Верді, Мендельсона, Шопена та інших відомих композиторів. Похоронні марші, реквієми і траурні мелодії стали популярні в Європі і в імператорській Росії. Ця Дворянська традиція не була відкинута і за часів СРСР, а стала всенародною. У наш час все частіше можна почути класичний оркестр на похоронах.

духовий оркестр на похоронах

Як вибрати репертуар для похорону

На похороні прийнято грати емоційну зворушливу музику. Немає єдиного списку мелодій, обов'язкових до виконання. Для церемонії можна вибрати похоронні марші і реквієми, класичні мелодії, теми з кінофільмів. Оркестр може зіграти улюблені пісні покійного або музику, яка асоціюється з померлим.

Класичні похоронні мелодії:

  • Ф. Шопен. «Жалобний марш.»
  • П. І. Чайковський «В церкві».
  • Ф. Ліст "Траурна гондола".
  • В. А. Моцарт «Лакримоза» («Реквієм»).
  • Ж. Г. Ропарц»дзвони смерті".
  • Р. Вагнер «Загибель богів».

У репертуар можна включити пісні сучасних виконавців, вітчизняних або зарубіжних. На похоронній церемонії будуть доречні «Журавлі» Яна Френкеля і «Goodbye's» Селін Діон.

Похоронна музика не повинна бути веселою або танцювальною. Але відхилення від класичних канонів допустимі, якщо того бажають близькі покійного.

Військовий оркестр на похорон

Для прощання з військовою людиною потрібен особливий музичний супровід похорону. На похороні військовослужбовців прийнято грати військові марші, бравурну урочисту музику. Військова музика висловлює скорботу близьких людей, віддає почесті заслугам покійного.

Яка музика звучить на похоронах військових:

  • Державний гімн України.
  • Н. Зубов, марш»за славу Вітчизни".
  • Л. Бетховен «На смерть героя».
  • В. Агапов»прощання слов'янки".

військовий оркестр на похоронах

Військова музика на похоронах залишає відчуття світлого смутку, зосередженості і спокою. Ритми похоронних маршів заспокоюють друзів і родичів покійного, допомагають усвідомити і пережити втрату близької людини.

Як проходить виступ оркестру

Музичний оркестр на похорон приїжджає заздалегідь. Перший виступ починається під час збору учасників церемонії. На зустрічі звучить легка сумна музика, пронизана світлими нотами. При виносі музика стає більш сумною і пронизливою. Вона дозволяє відчути сповна біль втрати, зосередитися на своїх почуттях і переживаннях.

Другий раз музиканти виступають на кладовищі. По дорозі звучать урочисті марші. Під час прощання музика стає надривною, передаючи біль друзів і рідних, символізуючи плач по пішла людині. Третій виступ можна провести під час поминальної трапези, якщо того побажають рідні покійного. На поминках звучать спокійні і тихі мелодії. Похоронна музика не заважає вести трапезу і згадувати покійного добрими словами.

Замовити оркестр на похорон

У ритуальному агентстві "століття" Ви можете замовити оркестр на похорон в Києві. Ми підберемо репертуар для церемонії, враховуючи ваші побажання. Ціна послуги залежить від числа музикантів, кількості і тривалості виступів. Ми організовуємо доставку музикантів та інструментів до місця церемонії. Вам не доведеться турбуватися про організацію музичного супроводу похорону.