Важлива інформація

Все про ритуальні послуги
віж ЕКОНОМ ДО VIP-похорон
Свидетельство о смерти
Які документи потрібні для похорону
Родительские субботы в 2022 году
Батьківські суботи. Православний календар. Поради та заборони
Прорахунок поминальних днів

*Першим днем вважається день смерті

4 Квітня, 2019

Чому поминають саме на 9 і 40 днів після смерті?

Сьогодні язичницькі вірування наших предків простежуються в християнських обрядах. З глибини століть дійшли до нас суворі правила. До них можна віднести: небіжчика потрібно виносити з дому тільки вперед ногами, в труну обов’язково кладуть його улюблені предмети. Обов’язковим ритуалом є поминання небіжчика їжею в певні дні і відвідування могили. Православні християни дотримуються церковних канонів. Особливо це відноситься до ритуалів поминок на 9-ий, 40-ий день і на річницю смерті. Рідні допомагають душі Близького знайти спокій і Царство Небесне.

Зміст:

Чому відзначають 9 і 40 день після смерті

Служителі Стрітенського монастиря трактують своє бачення поминання на 9-ий і 40-ий день:

У день поминання, люди, виносять подяку 9-ти ангельським чинам. Вони знаходяться поруч з ним, клопочуть перед Царем Небесним про прощення його гріхів. Священнослужителі вважають, що до дев’ятого дня душа знаходиться в райській обителі. Вона перестає сумувати за покинутому тілі і земному світі. Починає усвідомлювати, що протягом життя на Землі, мало дякувала, а також зверталася до Бога за допомогою. Поклонитися Господу Богу, душу приводять ангельські чини. У Святій Церкві відбуваються молебні про прохання Всевишнього прийняти душу чада під своє заступництво. Після престолу Господа Бога з 9-го по 40-ий день, душа потрапляє в пекельну обитель. Їй доводиться спостерігати за муками грішників, які не заслужили Господнього прощення. Тому 9-ий день ‒відповідальний день для рідних. Вони повинні його провести в поминанні, молитвах і проханнях до Господа Бога, щоб відмолити йому місце в райській обителі. За церковними канонами тільки на 40-ий день душа знаходить свій притулок, де чекатиме Страшного Суду. Після смерті він відразу потрапляє в рай, насолоджується спокійним, радісним життям біля Господньої присутності або в пекло і продовжує жити в муках, на віддалі від Бога.

До відома! Людина сама повинна подбати про своє Царство Небесне, не сподіватися на поминання рідних. Як написано в Писанні (євреям 9: 27): “тільки одного разу людина вмирає, а потім Суд».

Значення 9 днів

Згідно з церковними канонами, душа покійного блукає по Землі три дні. Вона переміщається серед рідних людей, відвідує знайомі місця. Протягом цих днів, поруч з нею знаходиться Ангел Хранитель з іншими ангелами, які допомагають розібратися з душевним станом небіжчика. Вони допомагають:

  • Побачити красу минулого життя;
  • Забутися про сумні дні, причини смерті;
  • Зрозуміти, що вчинені життєві помилки, не дають їй право перебувати на Небесах.

За християнським традиціям молитви допомагають душі близької людини покинути землю легко, а також знайти свій шлях в іншому світі. На 9-ий день відбувається поминання покійного, відмалювання його гріхів, а також благословення його на 40-денний шлях на Небеса. Близькі новопреставленого повинні провести наступні ритуали:

  1. Читати молитви, поминати і згадувати про покійного тільки хороше.
  2. За церковними канонами обов’язково замовити молебень і залишити продукти на церковному столі ‒ цукерки, печиво, цукор, крупу, макаронні вироби, олію, хліб.
  3. Бажано роздати незнайомим людям поминальні цукерки, печиво, обов’язково назвати ім’я небіжчика.
  4. Для поминання варять кашу-кутю, яку ставлять на поминальний стіл. Бажано її віднести в храм і залишити на церковному столику. Ця страва символізує, що у душі покійного починається новий цикл «небесного поневіряння».

Правильні дії родичів, допомагають душі покійного, знайти свою дорогу у вічність.

Що відбувається з душею через 9 днів після смерті

За православним віруваннями вважається, що після смерті людина не закінчує своє земне існування. В Святому Письмі написано, що людина складається з тіла і душі, яка вважається вічною. Після дев’ятин тіло померлого перетворюється в прах, а душа зустрічається з Творцем. Церковнослужителі молять Творця зарахувати новопреставленого до дев’яти ангелам, які будуть просити Всевишнього, щоб він простив йому всі гріхи, вирішив подальший шлях, дав йому нове місце біля них. Це допоможе покійному легше перенести перебування в пекельних обителях, яких більше, ніж райських. Тільки Небесний Творець на Страшному Суді визначить місцезнаходження душі покійного.

Значення 40 днів

Душа покійного 40 днів блукає між небом і землею, шукає собі притулок. На 40-ий день вона остаточно покидає тіло і ніколи в нього не повертається. Тіло належить кладовища, а вже очищена духовна складова остаточно прощається, але вона продовжує стежити за земним життям родичів. На 40-ий день відбувається друге поминання. Рідним можна відвідати кладовище, прибрати похоронні вінки з місця поховання.

До відома! Родичі допомагають своїми молитвами очиститися, а душі знайти вічний спокій. Не потрібно часто відвідувати кладовище, а також проливати сльози так, як це турбує небіжчика.

Що відбувається з душею через 40 днів після смерті

Нікому не судилося жити вічно. У кожної людини своя доля, він йде в інший світ свого часу. Щоб пояснити ці явища, існує велика кількість християнських звичаїв. За церковними канонами, душа покидає тіло людини. Після сорокадневных поневірянь, вона нарешті знаходить своє місце. Тут вона чекатиме Друге пришестя. Саме воно визначить постійне місце перебування новопреставленої душі. На 40-ий день родичі влаштовують поминки, замовляють молебень в храмі про упокій. Вони дають можливість їй пройти гідно всі небесні випробування у Господа Бога. Своїми діями, родичі забезпечують душі померлого майбутнє вічне життя, вручають її долю в руки Всевишнього.

Як відзначати 9 і 40 день

Після поховання, душа людини стає неприкаяною і починає блукати між небом і землею. Святе Письмо зазначає, що 9-й і 40-ий день після смертного дня, позначають початок і кінець небесного шляху. У рідних з’являється можливість допомогти душі зайняти гідне місце в іншому світі з вічним спокоєм.

Дев’ятий день:

  • рідні люди повинні виконати поминки на честь дев’яти ангельських чинів, які є служителями Царя Небесного. Цими діями вони захистять душу покійного перед Божим судом.
  • Душа разом з Ангелом йде на поклоніння до Господа Бога. Всевишній на троні змушує душу тремтіти, а також очікувати свого вердикту. День відзначають поминками, читанням молитов. Просити Господа Бога, щоб він змилостивився до новопреставленого рабу Божого.

Сороковий день:

  • Відзначити поминанням. Замовити в Храмі молебень «Сорокоуст про упокій». Священнослужителі допомагають душі зійти на святу гору Небесного Синая, побачити Всевишнього, досягти блаженства, щоб вона опинилася в райській обителі.
  • Рідні також повинні читати молитви про прощення гріхів небіжчика, допомогти їй потрапити в райську обитель, де живуть праведні душі.

До відома! Рідні повинні контролювати свою поведінку протягом 40 днів після смерті близької людини. За ними стежать Вищі сили. Тому, щоб не робити помилки в сакральні дні, потрібно ознайомитися з похоронними і поминальними ритуалами.

Як накрити поминальний стіл

pominki

На поминки не прийнято запрошувати людей, вони повинні приходити самі. За поминальним столом їжа не є головним аспектом, тому немає необхідності готувати складні та вишукані страви. Головне-це пам’ять про небіжчика, прощення йому всіх вільних і мимовільних гріхів. Обов’язково потрібно прочитати молитву «Отче наш» за упокій його душі. Кожен присутній повинен сказати кілька добрих слів про померлого. Згодом, всі сказані слова, наповнять чашу добра.

  1. Обов’язково їдять пшеничну або рисову кутю, яку потрібно окропити святою водою. Її беруть з тарілки три рази поспіль. Далі подають суп або борщ.
  2. На столі можуть стояти страви з риби, овочів, м’яса.
  3. Прийнято готувати млинці, як з начинкою, так і без неї.
  4. Обов’язковою стравою є пиріжки з фруктовим компотом. На тарілках можуть лежати цукерки з печивом.
  5. Якщо день поминання припадає на Великий чи інший пост, то необов’язково ставити пісні страви, але з поваги до гостей, можна поставити на стіл поряд з м’ясними стравами, рибні або овочеві салати, заправлені рослинною олією.
  6. Обов’язково повинні стояти улюблені страви померлої людини.

Після поминальної трапези, гостям лунають кульочки з солодощами.

Як правильно рахувати 9 і 40 день

9-й і 40-ий дні потрібно рахувати не від дня похорону, а від числа і часу кончини. Якщо смерть настала в другій половині дня, то церковні поминання проходять на 8 добу. Дату смерті не пов’язують з днем і часом поховання. За православними традиціями, поховання виконують на другий або третій день після смерті. За сімейними обставинами тіло зрадити землі можна на п’ятий або шостий день. Поминки влаштовуються на 9-й і 40-ий день строго за церковними розрахунками. Поминання можна перенести на один день раніше, але ні в якому разі не пізніше.

У Храмах, під час проведення проповідей, церковнослужителі постійно повторюють, що справедливим є Всевишній суд. Тільки після прощання з земним життям, відвідування райської і пекельної обителей, новопреставлений людина може постати перед Судом Господа Бога.